O nas

Duże logo EkoMuzyka

EkoMuzykowanie
to zajęcia rytmiczne metodą E. Jaques-Dalcroze’a
dla dzieci od 5 miesiąca życia do 6 roku życia. Na zajęciach króluje improwizacja fortepianowa przeplatana wszystkimi aktywnościami muzycznymi:
śpiewem, tańcem, ruchem do muzyki, improwizacją ruchową,
grą na instrumentach perkusyjnych oraz swobodną zabawą.

Dlaczego jesteśmy Eko?
Instrumenty perkusyjne oraz rekwizyty, z których uczestnicy korzystają na zajęciach są stworzone z drewna, tkanin naturalnych tj. batyst bawełniany czy len lub pozyskane z recyklingu. Szanujemy planetę i nie chcemy tworzyć kolejnych plastikowych pomocy, które będą szkodzić środowisku, a co za tym idzie
naszym dzieciom.

Koszyk instrumentów

Czym jest rytmika?

Rytmika to metoda artystyczno-pedagogiczna, która łączy w sobie wszystkie aktywności muzyczne takie jak: śpiew, taniec, instrumentację
i improwizację
. Najważniejszym elementem jest ruch odzwierciedlający muzykę, dzięki któremu staje się ona zrozumiała nawet dla kilku miesięcznego dziecka. Nasz autorski program jest dostosowany do wieku dzieci i rozwija je pod wieloma kątami, nie tylko muzycznymi.
Dzieci na zajęciach kształcą swoją pamięć, koncentrację, podzielność i przerzutność uwagi, co pomaga im w przyszłości np. w nauce języków obcych, czy przedmiotów ścisłych. Rytmika rozwija procesy myślowe dziecka, a jej myślą przewodnią jest nauka przez zabawę.

Co nas wyróżnia?

Gra na drewnianych instrumentach perkusyjnych – na każdych zajęciach dzieci poznają inny instrument.

Wykształceni prowadzący – absolwenci Akademii Muzycznej wyspecjalizowani w Rytmice.

Wysoka jakość muzyczna – muzyka klasyczna, filmowa, jazzowa dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci.

Energia i uśmiech – to nasz znak rozpoznawczy.